Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/do582700/www_root/fix08/common/scripts/classes/PageFrame.php on line 31

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/do582700/www_root/fix08/common/scripts/classes/PageFrame.php on line 32
FixPoint Software - Video Grabber | Online prekódovanie videa


  magyarul | english

freelance programming of robert szlizs


 

FixPoint Software
FixPoint Software
Home  | FixLine 

 


Navštívte aj našich partnerov!
Miliki Video Grabber
Prekódovanie videa online


Situácia

YouTube ponúka obrovské množstvo videí, všetky však vo formáte flv. Tento formát sa spravuje bezproblémovo v prehliadačoch dostatočne "silných" počítačov, nie je však použiteľný na platforme Windows Mobile (kde sa akceptuje mp4), Symbian (kde sa vyžaduje 3gp), možno iPhone (kde je preferovaný mov). Ak teda máte niektorý z týchto mobilných zariadení, potom táto aplikácia je práve pre Vás. Môže ju však využiť aj iný, kto by jednoducho rád videl dané video v inom formáte.

Použitie

1. Tu Otvorte YouTube okno a nájdite svoje obľúbené video. Identifikujte jeho Video ID.
(Video ID je 11-miestny kód, hodnota premennej "v", ktorý sa nachádza v adresovom poli vášho prehliadača, ihneď za "http://www.youtube.com/watch?v=" až po najbližší znak "&" alebo koniec riadku, ak ten znak tam nie je.)

2. Napíšte alebo skopírujte vaše Video ID do nasledujúceho vstupného poľa.
Video ID, v=

3. Zvoľte z nasledovného zoznamu požadovaný cieľový formát pre Vaše zariadenie.
Cieľový formát:

4. Ostáva už len potvrdiť nasledovným tlačítkom.

Po potvrdení sa vaša požiadavka presmeruje na server Miliki, vyžiada sa natypovanie znázorneného bezpečnostného kódu a po skončení spracovania na vzdialenom serveri sa objaví link s prekódovaným súborom. Ten link buď priamo prehráte (ak taký prehrávač je nainštalovaný na vašom systéme), alebo kliknutím pravého tlačítka myši uložíte do svôjho súborového systému.


Poznamenávame, že procesy stiahnutia a prekódovania sa dejú na vzdialenom serveri a vyžadujú mierne viac času, ako polovica samotného hracieho času videa, preto Vás prosíme o trpezlivosť: operácia môže trvať niekoľko minút v závislosti od veľkosti vášho súboru a rýchlosti vášho pripojenia.

Technológia a riešenie

Webová aplikácia je napísaná v programovacom jazyku PHP. PHP modul osloví vzdialený server YouTube, analyzuje stránku, kde sa požadované video nachádza, stiahne to, vytvorí proces pomoužítím natívnej knižnice ffmpeg a prekóduje do zvoleného formátu, a prekódované video posunie naspúť ako HTTP-odpoveď na pôvodnú HTTP-požiadavku.

Firma Lafe Technologies k tejto webovej aplikácii ponúka aj standalone klientov v Jave (SE, Personal Profile) a v .NET 2.0 Compact Framework, ktoré sú inštalovateľné na vreckové zariadenia s operačnými systémami Windows Mobile a Mobile Linux. Chystá sa uvedenie aj klienta naprogramovaného v JAVA ME MIDP pre Symbian (mobilné telefóny Nokia a Sony Ericsson). Tieto standalone riešenia sa dajú kúpiť na http://www.miliki.net a vyžadujú registrovaného používateľa.

Dostupnosť a cena

Používanie webovej aplikácie z tejto stránky je zdarma
Záujemca môže nakúpiť standalone klienta pre svoje vreckové zariadenie na http://www.miliki.net. Cena klienta je USD 9.95.

Pre ďalšie informácie skontaktujte firmu FixPoint.


 
 
 

 

Google

 


Building On-Demand Applications, Creating Sophisticated Algorithms...
e-mail: info@fixline.eu
Robert Szlizs, FixPoint Software Design & Programming, 2008

Valid XHTML 1.0 Transitional